Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Baner_01
  • Baner_02

Mapa i herb powiatu nowotarskiego 

 

Sztandar Szkoły:

Sztandar Szkoły został ufundowany przez Rodziców, a uszyty w pracowni hafciarskiej P. Stawiarz w Skawinie. Poświęcenie sztandaru odbyło się podczas uroczystej mszy świętej koncelebrowanej przez kanonika ks. Józefa Ślazyka w dniu 1 czerwca 2000 r. 

 

 

 

Wysoka c.k. [cesarsko – królewska] Rada szkolna krajowa zorganizowała w dniu 25 maja 1875 r. szkołę etatową o jednym nauczycielu, którego dochód roczny ma wynosić 300 złr. Szkoła ta weszła w życie 1 września 1889 r. [na dzień dzisiejszy liczy 120 lat]. Na ten rok szkolny zapisało się na naukę codzienną 102 uczniów, zaś na naukę analfabetów 6. Nauka odbywała się w wynajętym domu – to pierwsze zapisane zdanie w szkolnej kronice. 


16 V 1894 r. rozpoczęto budowę szkoły, do której wprowadzono się 19 XII 1894 r. Szkoła nosiła imię Królowej Jadwigi. W marcu 1896 r. Szkolna Rada miejscowa w Cichem została rozwiązana i utworzono szkolną Radę z siedzibą w Czarnym Dunajcu, której przewodniczącym wybrano ks. Leopolda Brosiga, proboszcza z Czarnego Dunajca.

Copyrights © 2014 | www.zs1-ciche.pl.pl 
Projekt i wykonanie : www.marketing-podhale.pl