• Baner_01
  • Baner_02

Dlaczego warto czytać - zobacz wiecej

8.00 - 11.00

8.00 - 10.50

8.00 - 10.50

11.35 - 12.25

Czwaretek

8.00 - 11.50

8.00 - 9.50

1. Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów .
2. Jednorazowo można wypożyczyć dwie książki na okres dwóch tygodni. W wyjątkowych przypadkach można wypożyczyć więcej książek np. do napisania referatu, przygotowania do konkursu itp.
3. Każdy czytelnik ma wolny dostęp do półek i sam może wybierać książki, w każdej chwili może zwrócić się o pomoc do nauczyciela bibliotekarza.
4. Jeżeli czytelnik nie przeczytał książki, może poprosić o przedłużenie terminu jej zwrotu.
5. Z księgozbioru encyklopedyczno – słownikowego można korzystać tylko na miejscu.
6. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę, musi odkupić taką samą lub inną wskazaną przez nauczyciela – bibliotekarza.
7. Czytelnik powinien dbać o wypożyczone książki i chronić je przed uszkodzeniem.
8. Wypożyczone książki muszą zostać zwrócone do biblioteki przed końcem roku szkolnego.
9. W przypadku zmiany szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.
10. W bibliotece zachowujemy się grzecznie, cicho i  spokojnie, książki przeglądamy tak aby ich nie uszkodzić i odkładamy je w to samo miejsce.

Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

Wrzesień 2014

Nasza szkolna biblioteka to niewielkie, ale miłe i przyjazne pomieszczenie w samym końcu szkolnego holu. Na niewielkiej powierzchni mieści się aż 6677 książek oraz zbiory multimedialne. Opiekunem tych zbiorów i Waszym doradcą w wyborze odpowiedniej książki jest p.mgr inż. Maria Tylka – mol książkowy od czasu kiedy nauczyła się czytać. W naszej bibliotece możecie znaleźć nie tylko szeroki wybór literatury dla dzieci i młodzieży, ale także informacje i pomoc w doborze pozycji do samodzielnego kształcenia, sporządzania notatek i przygotowywania referatów. Możecie także wziąć udział w konkursach bibliotecznych, zagłosować na swój typ w Książkowej Liście Przebojów, napisać recenzję przeczytanej książki czy po prostu porozmawiać o książkach, autorach i wszystkim co Was interesuje.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki.